Starostlivosť o pleť – Esse Foundation


„Neviem si predstaviť lepšiu prezentáciu ženskej krásy, ako keď je sama sebou“

Prišla som do veku, kedy ma zaujíma, čo si dám na pleť. Študujem zloženie a použité ingrediencie. Či už sú to olejčeky/krémy, ktoré používam. Alebo aj samotný make-up alebo BB krém. Som s tým zmierená, že čas nezastavím a kde-tu sa začínajú objavovať mimické vrásky. Nie je to nič neobvyklé, ba priam naopak príde mi to sexi a šmrncovné – keď má žena vrásky a nehanbí sa to. Samozrejme, aby sa vrásky neprehlbovali, prípadne veľmi skoro nerobili ďalšie – je dôležitá starostlivosť o pleť.

Ako vyzerá moja starostlivosť o pleť, nájdete v tomto článku TU .

Je pre mňa dôležité, aby produkty ktoré používam boli čo najviac prírodné, vegánske a hlavne netestované na zvieratách. Veľmi sa teším keď sa na trhu objavujú stále lepšie a kvalitnejšie produkty, ktoré spĺňajú aj takéto kritéria.

Rada sa občas „primaľujem“ a keď už áno, najradšej nech vyzerám čo najprirodzenejšie. Preto som sa veľmi potešila, keď som mohla výskušať produkt od firmy ESSE SKINCARE.

Konkrétne sa jedná o produkt ESSE Foundation. Svojou konzistenciou by som ho skôr zaradila do kategórie BB krémov. Je jemný a príjemný pre pleť.

Čo sa týka zloženia obsahuje 99% prírodných zložiek, je VEGAN a je netestovaný na zvieratách. Poskytuje UV ochranu SPF 30, čo je skvelé lebo práve nadmerné vystavovanie sa na slnku vyvoláva rýchlejšie stárnutie pleti. Ľahko sa aplikuje, má prirodzený vzhľad a podporuje zdravú mikroflóru pleti.

Vďaka technológii Esse LEVEL 3 BIOME+ (Stupeň probiotík 3) obsahuje tento produkt tyndalizované probiotiká laktobacilu (Lactobacillus), spôsobilé napojiť sa na kožné bunky a tým zvýšiť produkciu antimikrobiálnych peptidov, ktoré posilňujú ochrannú funkciu bariéry pokožky.


Probiotické výťažky laktobacilov vytvárajú rovnováhu v mikroflóre pokožky. S prispením olejov Aloe vera a jojoby je vhodný aj pre citlivú pleť (ekzémy, akné..)
Výťažok z plodu baobabu má antioxidačný a prebiotický účinok.
Tokoferol a vitamín C poskytujú antioxidačnú ochranu a zjednocujú tón pleti.

Pre mňa splnil tento produkt to, čo som od neho očakávala. A teším sa, že to tak je, lebo určite skúsim iný odtieň aj na jesenné alebo zimné obdobie.

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/simikosova/

Žiadne komentáre

Napíšte komentár